Θέσεις Διδακτορικού Ερευνητικού Βοηθού στην Πολιτική Μηχανική στο Πανεπιστήμιο του Κεντάκι, Αύγουστος 2024

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου του Kentucky αναζητά Συνεργάτες Ερευνητές Διδακτορικού επιπέδου που να διαθέτουν υψηλά κίνητρα για συμμετοχή σε διεπιστημονικό έργο με τίτλο “Physical Modeling of Hillslope Response to Climate Forcings”.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών στο αντικείμενο του Πολιτικού Μηχανικού ή ισοδύναμο, με εξειδίκευση στην κατολίσθηση ή σε άλλους φυσικούς κινδύνους ή στη γεωτεχνική μηχανική με έμφαση στην ευστάθεια πρανών σε ακόρεστα εδάφη, ή γεωλογική μηχανική/μηχανική γεωλογία με έμφαση στη μοντελοποίηση φυσικών συστημάτων υπό κλιματικές επιδράσεις, ή γεωμηχανική με έμφαση στη μοντελοποίηση και την ανάλυση τηλεπισκοπικών δεδομένων πρανών.

Η ημερομηνία έναρξης είναι την Άνοιξη του 2025. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να στείλουν e-mail στον Dr. L. Sebastian Bryson (sebastian.bryson@uky.edu) για να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, τα πιστοποιητικά σπουδών και τα στοιχεία ακαδημαϊκής υποτροφίας.

Περισσότερες πληροφορίες για αυτές τις 2 θέσεις μπορείτε να βρείτε στο pdf